Aktualne wydarzenia

Drodzy Staszicacy!

Informuję, że ze względu na utrudnienia związane z pandemią koronawirusa, kwietniowy numer  „Staszicaka” ukazał się w wersji elektronicznej i jest dostępny na stronie Stowarzyszenia – https://staszicak.lo1.lublin.eu/index.php/publikacje/.

Odwołuję również tradycyjne spotkanie Wielkanocne, które miało się odbyć 18 kwietnia. Z tych samych powodów niepewny jest także termin Walnego Zebrania Członków.

Proszę, w miarę możliwości, o udostępnienie tych informacji innym członkom Stowarzyszenia.

Pozdrawiam i życzę dużo ZDROWIA!!!

Prezes Zarządu                 Zbigniew Smutek

Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie

1% podatku.

Przypominamy, że jest możliwość przekazania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia.            W formularzu PIT należy zamieścić numer        KRS: 0000076793.

Aby ułatwić nam identyfikację darczyńców prosimy o zastrzeżenie w zeznaniu podatkowym możliwości ujawnienia swoich danych osobowych. Uzyskane fundusze przeznaczamy na stypendia dla uczniów, nagrody dla najlepszych absolwentów, dofinansowanie szkolnych imprez, zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych dla szkoły.

Prezes Zarządu: Zbigniew Smutek

W dniu 9 stycznia 2020 roku zmarł w wieku 87 lat prof. Jan Marian Gliński, wybitny polski gleboznawca, członek Polskiej Akademii Nauk. W latach 1982-2003 kierował jej Instytutem Agrofizyki. W latach 2001-2010 pełnił funkcję prezesa lubelskiego oddziału PAN. W 2011 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W 1951 ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie. W ostatnich latach pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. St. Staszica w Lublinie.

W dniu 9 czerwca 2018 r odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie. Zebrani udzielili absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia oraz wybrali nowe władze naszej organizacji.

Władze Stowarzyszenia na kadencję 2018-2023.

Zarząd Stowarzyszenia:

Zbigniew Smutek – Prezes Zarządu

Artur Bodys – Wiceprezes Zarządu

Marek Chodowski – Sekretarz

Leszek Roman – Skarbnik

Dorota Goszczycka – Członek

Janusz Łomża – Członek

Sergiusz Kołsut- Członek

Komisja Rewizyjna:

Jan Gliński  – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Stanisław Dzierżak – Wiceprzewodniczący

Grażyna Konik – Sekretarz

Jan Witczak – Członek

Sąd Koleżeński:

Tadeusz Kowalik – Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego

Andrzej Wyczółkowski – Wiceprzewodniczący

Paweł Cegiełko – Sekretarz

Andrzej Rybicki – Sędzia

Zbigniew Smutek

22 października 2016 roku nasza Szkoła uroczyście będzie obchodzić jubileusz 430-lecia swojego istnienia!!!!!!

Mamy nadzieję, że jubileusz będzie doskonałą okazją do spotkań naszych absolwentów, przyjaciół szkoły, przywołania pięknych młodzieńczych wspomnień, sentymentalnej podróży w przeszłość.

Poniżej umieszczony jest ramowy program uroczystości w dniu 22 X 2016 roku:

10.00  Msza Święta w Kościele Garnizonowym

11.30  Część oficjalna w auli szkoły im. Bolesława Prusa

13.00  Spotkania jubileuszowe Gości i Absolwentów Szkoły

19.00  Koncert Staszic  Lublinowi

Wszystkich przyjaciół Szkoły, którzy chcieliby wesprzeć finansowo, rzeczowo lub w inny sposób naszą uroczystość serdecznie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, p. Marcinem Kożuchem lub p. Agnieszką Lewandowską.

Z góry bardzo dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

W dniu 21 maja odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie. Zebrani uchwalili absolutorium dla Zarządu, Komisji rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. Przyjęli także preliminarz wydatków na 2016 rok. Zebrani postanowili  również przyznać tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia kolegom: Bronisławowi Grzegorczykowi, Janowi Napoleonowi Saykiewiczowi oraz Ryszardowi Sławińskiemu. Laudacja wyróżnionych kolegów zostanie zamieszczona w grudniowym numerze Staszicaka.