Działania Stowarzyszenia

Stowarzyszenie jest organizacją pozarządowa pożytku publicznego. Nie prowadzi działalności gospodarczej oraz nie posiada wydzielonych jednostek organizacyjnych. Podstawowe formy działalności Stowarzyszenia:

• Nawiązywanie i utrzymywanie stałych więzi koleżeńskich pomiędzy wychowankami szkoły.
  • Kultywowanie i rozwijanie osiągnięć oraz wielowiekowej tradycji szkoły.
  • Promowanie dorobku i zasług szkoły, jej najbardziej zasłużonych nauczycieli i wychowanków, jak też samego Stowarzyszenia.
  • Wydawanie biuletynu informacyjnego „Staszicak”.
  • Wydawanie pozycji poświęconych historii szkoły.
  • Gromadzenie pamiątek historyczno dokumentacyjnych.
  • Opracowanie biogramów zasłużonych nauczycieli i wychowawców.
  • Promocja Stowarzyszenia w lokalnej prasie, radio i w Internecie.
  • Współpraca z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Lublinie.
  • Udział i organizowanie imprez okolicznościowych np. z okazji rozpoczęcie i zakończenia roku szkolnego, Dnia patrona szkoły, Dnia Edukacji Narodowej, w zjazdach klasowych, w tym szczególnie z okazji uroczystego odnawiania matur z okazji ich 50-lecia.
  • Troska o groby nauczycieli i wychowanków.